Andrea Dudková

Andrea DudkováSbírám komeny, co vypadají jako dorty a snažím se být ve všech oblastech svého života v živém vztahu s tím, co mě zajímá. 

Studovala jsem scénografii, estetiku a grafický design. Zajímám se o experimentální divadlo, výtvarné umění, udržitelný rozvoj, život v komunitě, práci s prostorem a světlem a o pomalé věci. Vážím si toho, že můžu být školkovou průvodkyní na cestě za společným poznáním a ráda o taková setkání pečuju.

Kromě lesní školky pracuju od roku 2017 na uměleckém projektu Praha není Česko, což je cestovní kancelář, která pořádá výlety za pravou českostí po turisticky neatraktivních místech ČR. Jsem také součástí uskupení Krmelec, kde hodně vaříme a společně s hosty polemizujeme o systému vzdělávání na vysokých uměleckých školách.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička