Bc. Lucie Mílová

Bc. Lucie MílováVystudovala jsem obor Hospodaření s přírodními zdroji tropických a subtropických oblastí na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně. K pedagogické činnosti jsem se dostala při studiu Střední lesnické školy, kdy jsem se začala věnovat Lesní pedagogice, která spojuje mé dvě životní vášně a těmi jsou práce s dětmi a příroda.

Absolvovala jsem několik kurzů:

  • kurz Lesní pedagogiky pro lesníky
  • Nadstavbový kurz lesní pedagogiky pro pokročilé
  • Letní škola Region a regionální výuka
  • Letní škola Ekopedagogika
  • a další..

Vlastním také Profesní kvalifikaci Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. V současné době si dodělávám kurz Respektovat a být respektován.

Mojí velkou láskou jsou zvířata a knihy, které nejen ráda čtu, ale také sbírám. Nesmím opomenout mé mazlíčky-psa a fretku, kteří plní mé dny radostí. Ráda cestuji a poznávám krásy nejen zahraniční, ale také ty za humny.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička