Bc. Renáta Michnová

Mgr. Renata MichnováMým cílem bylo propojit zájem o přírodu s prací s lidmi, a to vše kreativním způsobem. Přála jsem si navracet lidi zpátky k přírodě i k nim samotným, a především být s čistou a radostnou myslí prospěšná, co nejvíce bytostem. Cesta k ideálům je ovšem místy kostrbatá.

Vystudovala jsem PDG. lyceum se specializací výtvarná výchova, poté restaurování keramiky v Brně a následně Speciální PDG obor logopedie a výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání. Během studia jsem pracovala na pozici osobní asistentky pro osoby s fyzickým hendikepem. Absolvovala jsem mnoho kurzů týkajících se této práce, komunikace, arteterapie a také kurz R+R.

Ve volném čase se věnuji turistice, zahradničení, meditaci, výtvarnému umění a čtení knih (především naučných a poezii).

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička