Hana Radostná

Hanka Radostná... pyšná matka i rozpustilá babička a mnozí mne také oslovují čarodějko :), která se v roce 1970 narodila v severomoravském městě květů Havířově. Před lety jsem si dovolila odejít z pozice sociální pracovnice v dětském domově a našla odvahu začít dělat své koníčky  a zájmy jako profesi a stala se ze mne OSVČ. Šití, ruční práce všeho druhu, kreslení, bubnování, jóga a šamanismus, masáže i pedikůra, bylinkaření, oprašování starých tradic a rituálů, spontánní bytí a radování se z každého nového dne  mne mimo jiné po letech intenzivního studia a výcviku jógy v meditačním centru Sugama přivedlo k rozhodnutí, přihlásit se na Institut celoživotního vzdělání Mendelovy univerzity v Brně, kde jsem absolvovala studium pedagogiky pro pedagogy volného času. A nastoupila jako asistentka pedagoga do naší lesní mateřské školky Lištička. Ta možnost být s dětmi a ještě k tomu venku v přírodě je pro mne splněním mého snu: pracovat s dětmi, učit se od nich (neboť děti jsou naši velcí učitelé, alespoň má dcerka mi byla velkou učitelkou od  první minuty svého narození:) a předávat jim své znalosti, dovednosti, být u toho v přírodě a vnímat všemi smysly její koloběh, rytmy.

V současnosti kromě radostné práce s dětmi v mateřské školce, vedu stále kurzy  jógy s Radostí (pro ženy, děti i seniory), kurzy Respektujicího doteku  (masáže dětí dětem a masáže rodičů a jejich dětí, šiju pro radost malých i velkých textilní hračky, didaktické pomůcky, oblečení i dekorační předměty a vlastně cokoliv si kdo vymyslí :). Taky moc ráda rozmazluji nožky svých blízkých i klientek švýcarskou enzymatickou pedikurou a masážemi. Jako pedagog volného času vedu kurzy masáží pro děti, aktivizační setkání pro rodiče s dětmi, kurzy spontánního MuzikoHraní, kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. Pořádám setkání žen s harmonizačním cvičením a výukou relaxačních a šamanských technik. Oprašuji staré tradice a rituály, na které se v dnešní přetechnizované a zrychlené společnosti zapomíná. A tak si nejen já, ale i mnozí účastníci mých kurzů znovu upamatovávají na kouzelnou moc bylin a kamenů, magickou sílu slova, léčení dotekem a připouští možnost oboustměrné komunikace se svým podvědomím, posilujeme intuici, podporujeme činnost pravé mozkové hemisféry.

Mým velkým koníčkem je také pěší i cyklo turistika, objevování krásných míst v naší vlasti i v zahraničí.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička