Jana Černá

Jana ČernáKdyž jsem se před maturitou rozhodovala, co dál, pedagogika byla jediná volba - vždyť už jako malá holka jsem o víkendech a prázdninách "učila" svou mladší sestru a její kamarádky z vesnice, dávala jim domácí úkoly i vysvědčení. Zároveň jsem už na gymnáziu vedla taneční a hudební kroužky pro předškoláky na DDM Bučovice.
Vystudovala jsem Učitelství pro střední školy (obory Český jazyk a literatura a Hudební výchova) a také Učitelství pro mateřské školy. Setkání s Lištičkou bylo osudové - co začalo za studií jako nevinná brigádka, se později stalo každodenní náplní mého života. Objevila jsem taje některých alternativních pedagogických směrů, kouzlo respektující komunikace a obrovskou sílu svobodné hry.
V současné chvíli nejvíce času trávím se svou dvouletou dcerkou. Objevování světa po jejím boku je pro mě další životní školou.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička