Jana Česalová

Mám ráda upřímnost a nesnáším psaní medailónků. Ale zároveň vím, že pokud chcete své dítě svěřit do péče někomu cizímu, tak zajisté oceníte pár informací.

Moje cesta k učitelství byla značně kostrbatá. Vždy jsem věděla, že chci pomáhat lidem, tudíž humanitní obor by byl skvělou volbou. Já to však vzala trochu oklikou přes medicínu a lékařskou genetiku. Vždy jsem ale měla k dětem blízko. Od malička jsem hlídala mladší děti rodinných známých, vymýšlela jsem jim hry a později je i doučovala.

Momentálně studuji Učitelství pro první stupeň, ale v mém portfoliu se blýská i osvědčení z kurzu chůvy. Práce s dětmi není vždy jednoduchá, ale rozhodně stojí za to.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička