Jitka Nováková, DiS.

Jitka Nováková, DiS.Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu Jabok obor sociální pedagogika a teologie. Po studiu jsem pracovala v Pedagogickém centru v Hradci Králové jako pedagog a spoluorganizovala jsem seznamovací a adaptační kurzy pro třídní kolektivy - na principech zážitkové pedagogiky.

Mám kurz zážitkové pedagogiky a cílené muzikoterapie. Ve výchově a pedagogické praxi mne inspiruje přístup Respektovat a být respektován, výchovné principy PhDr. Lidmily Pekařové a svobodná hra.

Mnoho let jsem působila jako oddílová vedoucí v turistických oddílech v Praze a Liberci.

A jinak? Mám ráda dobrou kávu, černou i s mlékem, cold brew i chemex. Hodně a s oblibou čtu. Mou velkou vášní je pečení - od rohlíků, přes bábovky, až po dorty, ale nejvíc miluji perník, pro který mám skutečně slabost.. Mám ráda vůni šeříků. Baví mě usínat pod širým nebem a toulat se s batohem na zádech po horách. Líbí se mi pozorovat letní bouřky. Svůj volný čas trávím nejraději se svými dětmi.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička