Julie Floriánová

Julie FloriánováVyrůstala jsem v obci v blízkosti Brna. Od dětství jsem s rodinou jezdívala na chalupu k Moravské Třebové, kde jsme trávili čas na lukách a v lesích. Každé léto jsem se účastnila salesiánských táborů. Později jsem vedla vždy jednu ze skupin dětí. Právě tam jsem si uvědomila, že mi je blízké provázet mladší děti. Bavilo mě posouvat své hranice, celý den běhat po lese, zpívat u ohně, nocovat pod širým nebem. Také jsem se zapojovala do organizace v SHM – příměstský tábor, akce s dětmi a mládeží. 

Absolvovala jsem Slovanské gymnázium v Brně, poté jsem si udělala kurz asistenta pedagoga. Pracovala jsem v mateřské škole u dvou dětí se sluchovým postižením. Začala jsem více tíhnout k alternativnějšímu přístupu, působila jsem jako průvodce v DLK Stromík. Kurzem Chůva pro děti jsem si rozšířila vzdělání. V současné době docházím na kurz Respektovat a být respektován.

Volný čas ráda trávím procházkami přírodou, jízdou na kole, hrou na klavír nebo četbou.


„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička