Mgr. Michaela Krystýnková

Michaela Krystýnková

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, obor Speciální pedagogika, zaměření psychopedie a etopedie. Vždycky mě ale lákala práce v mateřské škole. Šest let jsem učila ve státní školce, kam jsem se vrátila ještě na jeden rok po mateřské dovolené, abych se ujistila, že se chci vydat jiným směrem. Po narození dítěte jsem se zaměřovala na respektující komunikaci s dítětem, zaujal mě styl Výchovy bez poražených, inspirovala mě Nevýchova a různé články vyznávající respektující výchovu. Metodu Respektovat a být respektován jsem znala, na plnohodnotný kurz se však nyní nastupuji. 

Z různých kurzů a seminářů mně nejvíce přinesl kurz Edukativně stimulační skupiny (zaměřený na předškolní přípravu), dále semináře zaměřené na děti s ADHD a kurz Lokomoce zaměřený na zdravý pohyb dětí, vedený zkušenými fyzioterapeuty.

Ve volném čase ráda relaxuji šitím, touláním se po lese nebo četbou. V rámci klubu vojenské historie také jezdím na akce, které rekonstruují bitvy z dob Napoleoniky, 1. a 2. světové války.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička