Škola

Od 1. září 2019 otevíráme v Žabovřeskách na Kraví Hoře novou základní školu. Na své si přijdou zejména zájemci z řad lesních školek. Vzniká tak přirozené pokračování vzdělávání v podobě Sdružené lesní školy Liška, navazující na hodnoty a principy naší LMŠ Lištička.

Nabízíme Vám malou školu rodinného typu s věkově smíšenými třídami. Zakládáme si na partnerském přístupu dítě – rodič – pedagog. Základním pilířem, na kterém stavíme je každodenní pobyt venku a učení zážitkovou pedagogikou. Třídy o maximální kapacitě 16 dětí provází dva pedagogové, kteří tak mají daleko větší možnost se dětem individuálně věnovat.

Díky projektovým dnům (součástí jsou výlety, exkurze, divadla, výstavy, péče o zahradu, atd.) si děti mají možnost prožít výuku všemi smysly.

Dále nabízíme:

  • Školní družinu venku (v lese, parku, zahradě)
  • Odpolední kroužky
  • Sobotní akce pro celé rodiny
  • Letní příměstské tábory
  • Zimní pobyt na horách

18. 2. 2019 od 16:00 do 18:00 Vás zveme na Den otevřených dveří.

Shlédnout můžete prostory školy, tým průvodců, dozvědět se vše o koncepci a o tom, co Vás dále zajímá.

Zápis na školní rok 2019/2020 se uskuteční 25. – 26. března 2019.

Přijímáme žáky do první i druhé třídy. Neváhejte nás kontaktovat a již nyní si rezervovat místo a čas zápisu na e-mailu: lesniskolaliska@gmail.com.

Pokud chcete bližší informace o sdružená lesní škola Liška, pak pokračujte zde.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička