Bc. Pavlína Karbasová

Do Brna jsem přijela za studiem a zabydlela se tady. Vystudovala jsem Environmentální studia a Sociální antropologii na Masarykově Univerzitě. Momentálně dokončuji studium magisterského oboru Environmentálních studií. Mám kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

K cestě průvodkyně jsem se dostala přes agroturistiku s dětmi, kdy jsem menší i větší děti vozila na koních a seznamovala je s chodem farmy a s péčí o zvířata. Koncept lesní pedagogiky mě velmi oslovil a jsem vděčná, že jsem se mohla vydat touto cestou. V přístupu k dětem je pro mě důležitá laskavost, důslednost a sebereflexe. Věřím, že se učíme každým dnem.

Volný čas trávím se svou fenkou na procházkách, s přáteli, péčí o zahradu a opravováním chatky. Mám moc ráda knihy a komiksy, kávu, mlhu a večery u ohně. Miluju zvířata. Toužím se jednou odstěhovat do Rychlebských hor a tam chovat ovce a koně.

 

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Jsme členy Asociace lesních mateřských škol

Lesní mateřská škola Lištička