Mgr. Jitka Rajmonová

Jitka RajmonováBěhem studia Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na MU v Brně jsem několikrát dělala vedoucí na příměstských táborech pro děti od 4 do 10 let. Po zdárném ukončení studia jsem pracovala v Hudební knihovně KJM v Brně, kde jsem vedla hudební programy pro MŠ a ZŠ, rodiče s dětmi i dospělé.

Kdejaká volnočasová aktivita, zájem a nadšení mě postupně vedly k dětem. V jezdeckém oddíle jsem vedla lekce pro začátečníky, vč. malých dětí, a vypomáhala jsem při hipoterapii. V Sokole jsem působila v dětském oddíle všestrannosti jako pomocná cvičitelka gymnastiky. Lásku k hudbě, hru na různé hudební nástroje a zájem o muzikoterapii a muzikofiletiku jsem zase využila při vedení dětských programů s aktivním a intuitivním hraním.

Pokud se zrovna nevěnuji dětem, hospodařím na zahradě, organizuji brontosauří víkendovky, věnuji se turistice a cyklistice nebo hraji na klavír, varhany, kytaru, flétny… Zvířata se mi už od dětství stala milou součástí mého života.

Mé dosavadní zážitky a postřehy při práci s dětmi a můj zájem o přírodu, mě postupně dovedly právě k lesní pedagogice. Těším se na všechny společné chvíle, kdy můžeme společně objevovat a učit se nejen jeden od druhého.

 

 

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Jsme členy Asociace lesních mateřských škol

Lesní mateřská škola Lištička