Mgr. Marie Janíková

Mgr. Marie JaníkováPracuji jako pedagog volného času v SVČ Lužánky, vedu zde především cvičení pro rodiče s dětmi, výtvarku pro školkáčky a děti mladšího školního věku a pořádám tábory pro rodiče s dětmi.

Vystudovala jsem Přírodovědeskou fakultu Masarykovy univerzity (obor analytická chemie), Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (obor management volného času) a Pedagogické minimum na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Absolvovala jsem kurz arteterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. OD roku 2008 působím jako laktační poradce. Díky svým třem dětem jsem se dostala k Montessori pedagogice, která mě při práci s dětmi předškolního věku velmi inspirovala.

Ráda se pohybuji venku ať už pěšky, na kole, na lodi, na lyžích, běžkách nebo snowboardu. Ráda plavu a snad i proto učím plavání. Jsem instruktorem lyžování. A tohle všechno nejraději dělám s rodinou a dalšími fajn lidmi.

 

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Jsme členy Asociace lesních mateřských škol


Plakát MAP

 


Lesní mateřská škola Lištička