Mgr. Michaela Němcová

 Bc. Michaela NěmcováJsem zakladatelkou základní lesní školy Liška a jednou ze zakladatelek lesní mateřské školy Lištička. Největší motivací vykročit tímto okouzlujícím směrem byla touha dopřát dětem i sobě smysluplně strávený čas v kontaktu s přírodou. Učit se s radostí všemi smysly a mít možnost být tady a teď v přátelské atmosféře.

Na Pedagogické fakultě MU v Brně jsem vystudovala speciální pedagogiku a pedagogiku volného času.

Vzdělávacím činnostem se věnuji od roku 2005. Pestrou pedagogickou praxi jsem načerpala v DDM Matýsek a SVČ Lužánky jako pedagog volného času při vedení sportovních kroužků, současně jako instruktor lanového centra, lektor teambuildingových a adaptačních kurzů.

Absolvovala jsem spousty inspirujících a vzdělávácích kurzů. Nejzajímavějšími z nich byly např. Respektovat a být respektován, Výchova bez poražených, Vedení sociálně adaptačních kurzů, Instruktor lanových aktivit, kurz Týmové spolupráce, Volná hra, Instruktor vodní turistiky, kurz Agrese je OK nebo kapitánský kurz na jachtu.

Ze všeho nejraději mám čas strávený se svou rodinou. Ve volném čase se věnuji kineziologii, masážím a slaměnému stavitelství. Mám ráda les, brouzdání v potoku, cestování a zbožňuji vůni ostružin.


„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička