Mgr. Hana Jiříková

Studuji poslední rok pedagogickou fakultu – učitelství pro mateřské školy. Dříve jsem vystudovala farmacii a 3 roky pracovala v lékárně. A pak přišli naši 3 synové a svět se změnil :o) Obýváme domeček na kraji Brna se 2 kočkami a různým počtem ježků :o) Před Lištičkou jsem pracovala na Lipce (lektorování výukových programů a vedení kroužku pro malé děti s rodiči).

Hrála jsem dlouhá léta na klavír a jako malé dítě jsem chvíli tancovala a zpívala ve folklorním souboru. Ráda se ke hře na klavír vracím ve volných chvílích. Trochu taky drnkám na kytaru.

Za studentských let jsem pořádala víkendovky a tábory pod Hnutím Brontosaurus. Mám ráda pohyb (ač nejsem velký sportovec) – ráda jezdím na kole. Doma se cítím v přírodě mezi stromy, na louce, v lese, mám ráda veškerý život (i ten pavoučí nebo housenčí). Učím se dívat, vnímat, žít.

Snažím se o zenovou meditační praxi v rámci své křesťanské víry. Obojí pro mě mnoho znamená, stejně jako přátelství.

Mám kurz Respektovat a být respektován, zajímám se o pozitivní způsoby výchovy dětí, což trénuji dennodenně doma.

„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy.“

Luther Burbank, Zdokonalování lidské rostlinyČinnost je finančně podporována Magistrátem statutárního města Brna.


Naši činnost kromě magistrátu podporuje i Statutární město Brno, městská část Brno - Žabovřesky


Lesní mateřská škola Lištička